Wielki finał Ligi Mistrzów UEFA 2016 zaplanowany jest na 28 maja, a odbędzie się na stadionie San Siro w Mediolanie w pięknych Włoszech. W tym roku rywalizacja o najbardziej pożądane trofeum w europejskiej piłce nożnej rozgrywać się będzie między wspaniałymi drużynami – Realem Madid a Atletico Madrid.


Real Madrid wydaje się faworytem, jako że obecnie uważa się go za najlepszy klub w całej historii Ligi Mistrzów. W ciągu 60-ciu sezonów piłkarze z Realu zdobyli 10 tytułów, z których ostatni został wywalczony w 2014 roku.

Zakłady bukmacherskie i kursy

Istnieje kilka kategorii, w których można obstawiać zakłady dostępne dla graczy pragnących przekuć swoje przewidywanie w realne pieniądze. Najbardziej popularnymi, ale także takimi, które mogą przynieść największe zyski są:

  • zwycięzca;
  • zdobywca pierwszego gola;
  • przewidywany wynik obu drużyn;
  • właściwy wynik.

Obstawianie na zwycięzcę jest chyba najbardziej popularną kategorią zakładów. Ponad 50% graczy jest przekonanych, że Real Madrid zwycięży, a około 38% wierzy, że Atletico Madrid ma większą motywację do walki; 12% przewiduje remis.

Inną lubianą kategorią jest obstawiania na zdobywcę pierwszego gola. W tym momencie ważne jest, by przed obstawianiem skupić się na analizie faktów, statystyk graczy oraz ich wyników, a nie stawiać na prywatnych ulubieńców. Najlepsze kursy można zobaczyć w tabelce poniżej. Jeśli uznaliście, że będzie remis, można obstawiać, że żadna z drużyn nie zdobędzie gola.

Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo przewidywanego wyniku obu drużyn, 58% graczy uważa, że obie drużyny zdobędą gola, podczas gdy 42% sądzi, że tylko zwycięska drużyna zdobędzie gola. Kursy w takim przypadku są następujące:

Chyba najtrudniejszą kategorią do obstawienia jest właściwy wynik. Z drugiej strony ci, którzy na bieżąco śledzą wyniki obu drużyn oraz ich sytuację w lidze mogą przewidzieć, jak potoczą się wydarzenia w czasie meczu. Najlepsze kursy można zobaczyć poniżej.

Porady przy zakładach na finał Ligi Mistrzów UEFA

Liga Mistrzów UEFA jest niesamowicie popularna, a co się z tym wiąże, macie sporo okazji do obstawiania zakładów sportowych. Pojedynek Realu i Atletico może Wam pomóc, jeśli tylko weźmiecie pod uwagę kilka naszych porad.

Najważniejszą zasadą i kluczem do sukcesu do udanego obstawiania zakładów jest dostęp do wielu portali, które prezentują różne kursy – trzeba mieć wybór. Bet365, Sportingbet, 888sport, Ladbrokes i Unibet mają cały zestaw – te tradycyjne, ale i nieco bardziej egzotyczne opcje zakładów.

Jeśli zdecydujecie się na obstawienie drużyny zwycięskiej, musicie oczywiście znać kursy. Istnieje 40% prawdopodobieństwa, że Real pokona Atletico, porównując to z prawdopodobieństwem wynoszącym 30%, że przegra albo zakończy remisem.

Jeśli zechcecie obstawić kategorię końcowego wyniku, musicie wiedzieć, że najczęściej obstawia się zwycięstwo Real Madrid jednym golem lub remisem 1-1.

Real vs. Atletico – ciekawostki

Atletico Madrid to drużyna, który spory nacisk kładzie na obronę, co stawia Real Madrid w niewygodnej sytuacji. Drużyna rozwinęła się naprawdę imponująco od sezonu 2012/2013, który to doprowadził ich do finału Ligi Mistrzów. Real Madrid z kolei jest weteranem, który będzie celował w swój 11-ty już tytuł mistrza.

Strategia Atletico polega na utrzymaniu obrony nie do przebicia, która ma na celu odbieranie piłki Ronaldo i jego kolegom, aby zwiększyć własne szanse na zdobycie gola. W rezultacie przewiduje się, że Real w odpowiedzi ma zamiar mocno i ofensywnie napierać na przeciwnika.

Dowiedz się więcej wskazówek dotyczących zakładów tutaj.