Walka pomiędzy Anthony Crollą a Ismaelem Barroso odbędzie się 7 maja 2016 na Manchester Arenie, a wynik ustanowi nam nowego mistrza WBA w wadze lekkiej.


Zawodnicy

Mimo, że Anthony Crolla jest faworytem jako mistrz świata, statystyki nie działają na jego korzyść. 29-letni Brytyjczyk zdobył swój tytuł w listopadzie zeszłego roku po wygranej z Darleys Perezem (piąta runda, nokaut). Mimo to Crolla jest zdeterminowany, by bronić tytułu w walce z bardzo silnym bokserem, jakim jest Ismael Barroso. Wynik obecnego mistrza świata to 30-4-3 z 12 nokautami.

W najnowszym wywiadzie Crolla stwierdził, że:

„Nie mam żadnych złudzeń … będzie ciężko, ale nie ma szans, bym mógł wycofać się z tej walki. Niektórzy mówili, że będę unikał tej konfrontacji – jeśli nie stanę do walki, stracę swój pas i tyle. Oczywiście, że będę z nim walczył; zbyt ciężko pracowałem, by teraz tak łatwo oddać zdobyte mistrzostwo świata.”

Ismael Barroso z kolei został mistrzem świata WBA kategorii Interim po brutalnej walce z Kevinem Mitchellem, którego znokautował w piątej rundzie w grudniu zeszłego roku. Mitchell upadał trzy razy w czasie tamtej walki, co mówi wiele o sile boksera z Wenezueli. Nadchodząca walka będzie jego podejściem do zdobycia tytułu mistrza WBA w wadze lekkiej.

Nazwany kiedyś „najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem wagi lekkiej na całym świecie”, Barroso znany jest z ogromnie silnych ciosów, a nokautem wygrał aż 86% walk. Ten 33-letni bokser z Wenezueli nie przegrał ani jednego pojedynku. Jego wynik to 19 wygranych z 21 walk, z czego 18 zakończonych nokautem. Nic dziwnego, że w walce z Crollą uważany jest za faworyta.

Nasze przewidywania względem walki

Gracz zakładów bukmacherskich może tu obstawiać w dwóch kategoriach:

  • bezpośredni zwycięzca
  • sposób wygranej.

Bezpośredni zwycięzca.

Statystycznie rzecz biorąc, Barroso ma większą szansę na wygraną. Choć Crolla będzie dopingowany przez swoich angielskich fanów, będzie mu trudno wygrać, jako że to Barroso jest niepokonaną maszyną, która nie ustaje w zadawaniu bezlitosnych ciosów. Brytyjczyk sam przyznał, jak groźnym przeciwnikiem jest Barroso:

„Spodziewam się najcięższej walki w mojej karierze, on naprawdę jest najbardziej niebezpiecznym bokserem wagi lekkiej na tej planecie, ale to wyzwanie, który jestem gotowy podjąć.”

Sposób wygranej

Wydaje się raczej nieprawdopodobne, że walka zakończy się po 12 rundach. Jeśli Crolli uda się utrzymać Barroso na dystans, potencjalnie miałby szansę na wygraną za sprawą głosowania. To jednak na pewno będzie trudne do wykonania, bo Barroso będzie atakować od samego początku, szukając sposobu na zakończenie walki najszybciej, jak to możliwe.

Kursy w walce Crollo vs. Barroso

Zanim obstawicie już swoje zakłady, polecamy zapoznać się z kursami ustalonymi na każdego zawodnika. Dokonaliśmy analizy kursów podawanych przez najlepsze portale bukmacherskie, aby łatwiej Wam było podjąć decyzję. Walka będzie naprawdę interesująca, tym bardziej, że obaj bokserzy mają imponujące osiągnięcia.

Jeśli zdecydujecie się obstawiać online, polecamy takich bukmacherów jak Bet365, Ladbrokes czy Sportingbet. Prawdopodobieństwo wygranej dla Ismaela Barroso wynosi 4/5, 8/11 i 8/11. Anthony Crolla z kolei otrzymał następujące kursy: 1, 11/10 oraz 11/10. Można również obstawiać remis, w przypadku którego Ladbrokes oraz Sportingbet ustanowiły kursy 22 i 25.

Co przeczytać dalej? Dowiedz się więcej o EnergyBet, nowym portalu zakładów.