Walka Amir Khan vs. Saul Alvarez jest uważana za największe bokserskie wydarzenie tego roku, a jej wynik zadecyduje, kto zdobędzie tytuł nowego mistrza świata WBC wagi średniej. Odbędzie się w sobotę, 7 maja na T-Mobile Arenie w Las Vegas, USA.


Zawodnicy

Saul Alvarez jest obecnym mistrzem świata WBC wagi średniej, jasne więc, że startuje jako faworyt. Nadchodząca walka będzie dla 25-letniego Meksykańczyka pierwszą obroną jego tytułu, który zdobył po zwycięskiej walce z Miguelem Cotto w listopadzie 2015 roku w Mandalay Bay.

Alvarez jest znany ze swoich skutecznych nokautów, wyrafinowanej techniki i fizycznej wytrzymałości, a za pomoc ma Oscara De La Hoya jako agenta. W czasie swojej kariery nasz obecny mistrz świata wygrał z takimi wielkimi bokserami jak Erislandy Lara, Matthew Hatton czy Luciano Leonel Cuello, a to zaledwie kilka przykładów. Jego obecny rekord to 46 zwycięstw z całej liczy 48 walk, z czego 32 to wygrane przez KO (czyli nokaut). Swoją jedyną porażkę poniósł w walce przeciwko Floydowi Mayweather, którą rozstrzygnięto po 12 rundach wynikiem głosowania.

Alvarez tak skomentował nadchodzącą walkę:

„Jako mistrz świata wagi średniej chcę walczyć z najlepszymi bokserami i nie mogę się doczekać, by w weekend Cinco de Mayo [5 maja w języku hiszpańskim] po raz pierwszy bronić swojego tytułu.”

Za tę walkę Alvarez dostanie zagwarantowaną kwotę 10 milionów dolarów plus ekstra 2 dolary za każdą sprzedaną usługę pay-per-view (płatnej telewizji) jeśli totalny wynik dosięgnie liczby 500,000 chętnych. To daje około 12 do 15 milionów dolarów pewnego zarobku.

Amir “Król” Khan pretenduje do tytułu mistrza świata WBC wagi średniej i w walce startuje na słabszej pozycji. Uważany za boksera z najszybszymi rękami w tej dyscyplinie, 29-letni Brytyjczyk znany jest także ze skutecznego stylu walki, który charakteryzuje się zasypywaniem przeciwnika ciosami z wielką prędkością.

Khan jest dwukrotnym mistrzem świata, a obecnie ma tytuł mistrza WBC Silver wagi półśredniej. W wieku 17 lat został najmłodszym brytyjskim olimpijskim medalistą w boksie, zdobywając srebrny medal na Igrzyskach w Atenach w 2004 roku. Jego rekord bokserski wynosi 31 zwycięstw z całej liczby 34 walk, w tym 19 wygranych nokautem. Khan jest przekonany, że wygra ten pojedynek, tak jak zapowiadał wcześniej:

„Zmierzę się z facetem, który jest wielkim bokserem. Alvarez jest niebezpieczny i silny. Wiem, że mogę się przeciwstawić jego prędkości, mam wszystkie potrzebne umiejętności, by wygrać.”

Za nadchodzącą walkę z Alvarezem Amir Khan otrzyma 6 milionów dolarów, ale nie dostanie zysków ze sprzedaży usługi płatnej telewizji.

Nasze przewidywania względem walki

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, najpopularniejszymi zakładami oferowanymi przez największych bukmacherów są:

  • bezpośredni zwycięzca,
  • sposób wygranej
  • wygrane rundy
  • ilość rund

Bezpośredni zwycięzca. Mimo ogromnej szybkości i sprawności, trudno będzie Khanowi zwyciężyć, ponieważ jest bardziej przyzwyczajony do walki z przeciwnikami z innej kategorii wagowej. Limit wagowy wynosił 70,3 kg, co zmusiło brytyjskiego boksera do przytycia 3 kg, by kwalifikować się do udziału w walce. Oprócz tego należy jeszcze wspomnieć, że Khan odbył swoją ostatnią walkę rok temu, 29 maja 2015.

Naszym faworytem w tej walce jest Saul Alvarez.

Sposób wygranej. Since Alvarez wygrał nokautem w 67% walk, bardzo prawdopodobne jest, że pojedynek zakończy się przed przepisowym czasem.

Kursy w walce Crollo vs. Barroso

Ważne, by zapoznać się z kursami ustanowionymi na zawodników, by rozsądnie obstawić zakład. Niemal wszyscy bukmacherzy zaprezentowali swoje kursy na tę walkę. My postanowiliśmy wyselekcjonować dla Was te najatrakcyjniejsze.

W przypadku obstawiania online na pewno polecamy SkyBet, Sportingbet oraz Betfair. Kurs prawdopodobieństwa wygranej dla Saula Alvareza został ustawiony w liczbach to: 3/10, 1/4 oraz 1/4. Jego rywal Amir Khan otrzymał kursy 11/8, 14/5 i 14/5. Można również obstawiać na SkyBet, Sportinbget, Betfair, którzy prezentują kursy w wysokości 33, 25 i 20.

Co przeczytać dalej? Odwiedź nasz artykuł o mistrzostwach Snookera.