Wielu fanów snookera na całym świecie nie może się już doczekać nadchodzących rozgrywek Mistrzostw Świata, które rozpoczynają się 21 kwietnia tego roku.

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1977 i została zorganizowana przez Teatr Crucible w angielskim mieście Sheffield, a więc mamy do czynienia z imprezą o 42-letniej tradycji. Obecnie tytuł mistrza należy do Marka Selbya, który zwyciężył w zeszłym roku po ciężkiej walce finałowej z Johnem Higginsem.

Głównym sponsorem jest firma bukmacherska Betfred.com, a wysoki poziom konkurencji czyni z tego wydarzenia najbardziej prestiżowy turniej w snookerze w ogóle. Oto dowód: mistrzostwa w zeszłym roku oglądało aż 400 milionów fanów na całym świecie.

Trzeba jeszcze dodać, że poza ogromną popularnością, Mistrzostwa Świata w Snookerze zapewniają ogromny wybór zakładów do obstawienia dla graczy zakładów sportowych.

W kolejnych paragrafach pragniemy przyjrzeć się bliżej najlepszym zawodnikom, najpopularniejszym zakładom bukmacherskim oferowanym przez najrzetelniejszych bukmacherów online, a także podamy kilka rad co do obstawiania.

Zakłady i pewniaki na Mistrzostwach Świata w Snookerze 2018

Jak może wiecie, 32 graczy bierze udział w rozgrywkach. W tej chwili podaje się, że 16 graczy z najlepszymi wynikami w światowym rankingu kwalifikuje się automatycznie do turnieju, podczas gdy pozostałych 16 wyłania się z grupy 128 zawodników zajmujących pozycje 17-144, którzy muszą wziąć udział w trzech rundach rozgrywek organizowanych przez głównymi mistrzostwami.
Zgodnie ze stawkami podawanymi przez najlepszych bukmacherów online, następujący zawodnicy są uważani za faworytów:

  • Ronnie O’Sullivan
  • Neil Robertson
  • Judd Trump
  • Mark Selby

Fani snookera od razu poznają nazwisko Ronnie O’Sullivana. Ronnie, który posiada wymowną ksywkę „The Rocket” („Rakieta”) jest świetnym graczem taktycznym i w tej chwili do niego należy rekord przekroczonej granicy trzycyfrowych breaków (ma ich na koncie 819).

W swojej karierze O’Sullivan wygrał Mistrzostwa Świata aż pięć razy (2001, 2004, 2008, 2012, 2013), tyle samo razy był numerem jeden na Mistrzostwach Zjednoczonego Królestwa, ponadto brał udział w 40 finałach innych prestiżowych rozgrywek. W tej chwili zajmuje 6. pozycję w światowym rankingu, ostatnio stwierdził nawet, że „nie przejmuje się” nadchodzącymi Mistrzostwami Świata i traktuje ten turniej zupełnie spokojnie „jakby to były wakacje”.

Neil Robertson to kolejna legenda snookera. Ten australijski zawodnik wygrał Mistrzostwa Świata w 2010 roku, a Mistrzostwa Zjednoczonego Królestwa dwukrotnie w 2013 i 2015. Od kwietnia 2016 roku Robertson zajmuje 4. pozycję w światowym rankingu.

Judd Trump to były numer 1, a w swojej karierze nieraz wygrał turnieje takie jak wspomniane Mistrzostwa Zjednoczonego Królestwa (2011), China Open (2011, 2015), Międzynarodowe Mistrzostwa (2012), Australian Goldfields Open (2014) i grał w 10 finałach różnych rozgrywek. Obecnie zajmuje 5. miejsce w światowej klasyfikacji.

Mark Selby w tej chwili figuruje jako numer 1 i posiada tytuł Mistrza Świata z 2017 roku. Jego ksywka to „The Jester from Leicester” („Żartowniś z Leicester”), brał udział w 16 finałach różnych rozgrywek w snookerze, a w swojej karierze wygrał chociażby Welsh Open (2008), Turniej Shanghai Masters (2011), Mistrzostwa Świata Zjednoczonego Królestwa (2012), Mistrzostwa Świata (2014, 2016, 2017), German Masters (2015) i China Open (2015).

Porady obstawiania & rekomendacje

Najpopularniejszymi zakładami do obstawiani w Mistrzostwach Świata w Snookerze 2018 są:

  • Kto jest pewnym zwycięzcą
  • Kto zakwalifikuje się dalej
  • Kto przejdzie do Finału
  • Zwycięzca kwarty.

Jeśli chodzi o zakłady o zwycięzców meczów, radzimy obstawiać dopiero po pierwszej albo drugiej rundzie turnieju. Dzięki temu dacie sobie czas, żeby ocenić formę każdego zawodnika i jakość ich gry na mistrzostwach.

W pozostałych przypadkach łatwiej jest przewidzieć rezultat, można więc obstawiać już przed rozpoczęciem mistrzostw, wtedy bowiem stawki są najwyższe. Każdy z wymienionych przez nas zawodników ma imponujące stawki dla graczy bukmacherskich.

Gdzie obstawiać online na mistrzostwach

Jeśli zdecydujecie się na obstawianie zakładów w czasie Mistrzostw Świata w Snookerze 2018, ważne, byście wiedzieli, że można to robić bez problemu z domu. To z kolei wiąże się ze znalezieniem wiarygodnego bukmachera online.

Pierwszym krokiem do obstawiania w zakładach sportowych online jest założenie własnego konta. Polecamy zapoznać się z ofertami kilku portali, zanim zdecydujecie się na jednego. Mamy tu głównie na myśli różne oferty i kody promocyjne – ważne, by wybrać najkorzystniejszą dla początkujących graczy, a trzeba wiedzieć, że kasyna i bukmacherzy online często mają bardzo atrakcyjne oferty dla „nowicjuszy”.

Bukmacherzy online w zakładach na snooker

Wielu graczy zastanawia się, na jakich bukmacherów online można liczyć w sprawie odpowiednio wysokiej liczby możliwych zakładów do obstawienia.  Sugerujemy wybór bukmacherów, którzy są solidni i wiarygodni, a ich oferta zakładów w snookerze jest kusząca. Pamiętajmy, że mogą się jednak pojawić różnice w wysokościach stawek, warto więc sprawdzić każdego z osobna.

Śledzenie przebiegu tegorocznych Mistrzostw Świata w Snookerze 2018 będzie interesującym doświadczeniem. Pamiętajcie tylko, by obstawiać z głową.

Czy interesują Cię konkretne marki i ich promocje? Odwiedź ForBET, aby rozpocząć.

Ostatnia aktualizacja Lut 21, 2019 @ 10:35