Przed nami gorące wydarzenie muzyczne w Europie z nie lada tradycją – Eurowizja 2016! W tym roku będziemy oglądać już 61. edycję, która odbędzie się na znanej i imponującej Globe Arena w Sztokholmie. Szwecja organizuje imprezę już szósty raz, można więc być pewnym, że fanów czekają świetne efekty specjalne i wysoki poziom muzyczny. Kto zwycięży? Oto nasz krótki przewodnik po konkursie, a także garść informacji co do faworytów.

eurowizja 1

Historia konkursu

Pierwsza edycja odbyła się w 1956 roku. Wtedy konkurs znany był jako Eurovision Grand Prix, a jego celem było zjednoczenie wszystkich krajów europejskich za pomocą muzyki i dobrej zabawy. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Każdy kraj zgłaszał swojego reprezentanta, a z każdym rokiem dołączały nowe państwa – w zeszłym roku chociażby Australia wystawiła swojego faworyta. Jeśli chodzi o gospodarzy, Wielka Brytania organizowała imprezę aż osiem razy, po niej zaś są Irlandia i właśnie Szwecja (Polska nie organizowała jeszcze Eurowizji ani razu). Koncerty odbywają się na ogromnych halach, jak chociażby Royal Festive Hall w Londynie, hala Parken w Kopenhadze czy Esprit Arena w Dusseldorfie.

Eurowizja okazała się katapultą do sławy dla wielu artystów, którzy dzięki występowi w konkursie zrobili ogromne kariery. Znane przykłady to Domenico Modugno, ABBA (chyba najlepszy przykład!), Julio Iglesias czy światowa gwiazda Céline Dion. W tym roku Polskę będzie reprezentować Michał Szpak z piosenką „Colour of Your Life”.

eurowizja 3 (1)

Forma konkursu

Całość składa się z dwóch półfinałów (pierwszy odbywa się 10, drugi 12 maja), po których następuje wielki finał 14 maja. Niektóre kraje są z marszu zakwalifikowane do konkursu, ponieważ mogą się pochwalić wystarczającą liczbą wygranych, aby automatycznie brać udział w konkursie. W zeszłym roku zwyciężył Måns Zelmerlöw z piosenką „Heroes” i z tego też tytułu Szwecja ma w tym roku zagwarantowany udział w konkursie.

eurowizja 2 (1)

Wideo z piosenką zwycięzcy można zobaczyć tutaj.

Faworyci na Eurowizji 2016

Wiecie, że obstawiać zakłady na to, kto zwycięży w Eurowizji? Reprezentant Polski Michał Szpak niestety nie cieszy się dużą popularnością wśród bukmacherów (kursy oscylują między 80.00 a 100.00). Można za to obstawiać z pewną dozą pewności, że Szpak zakwalifikuje się do finału. Rankingi czołowych bukmacherów wykazują, że największe szanse na wygraną mają następujące państwa i ich reprezentanci, zapoznajcie się przy okazji z piosenkami niektórych z nich:

Rosja – Sergiej Łazariew (kurs 3.0)

Francja – Amir (3.50)

Ukraina – Jamala (7.00)

Australia – Dami Im (10.00)

Szwecja – Frans (15.00)
Malta – Ira Loscos (17.00)
Armenia – Iveta Mukuchyan (21.00)
Włochy – Francesca Michielin (26.00)
Łotwa – Justs (34.00)
Wielka Brytania – Joe and Jake (51.00)

Jak obstawiać na zwycięzcę Eurowizji

Sprawa jest prosta. Wystarczy przeanalizować kilka portali bukmacherowych i obstawiane przez nich stawki, by wybrać najkorzystniejsze dla Was opcje (często kursy okazują się identyczne na kilku stronach, ale zawsze warto to sprawdzić).

Możecie obstawiać zwycięzcę, ale także zakwalifikowanych do finału, następnie Top 10, Top 5 albo i nawet kraj, który uplasuje się jako ostatni, a w każdej kategorii można zgarnąć pokaźną sumkę pieniędzy. Jeśli wciąż będziecie mieli problem z wyborem bukmachera, polecamy zapoznać się z naszymi recenzjami, takimi jak wspomniany już wcześnie bet 365.

Jeśli będziecie obstawiać zakłady pierwszy raz, nie ma obaw. Zakładajcie konto, a przy okazji cieszcie się z kodów bonusowych oferowanych nowym użytkownikom portalu. Po spełnieniu warunków otrzymania bonusowej kwoty pieniężnej możecie obstawiać do woli w Eurowizji 2016, a wierzcie nam, że może to być ogromna frajda!

Podsumowanie

Kto wygra? Kto będzie wielkim przegranym? Tego na razie nie wiadomo, choć kursy zdają się podsuwać nam już pewnych kandydatów. Eurowizja 2016 to świetna okazja do obstawiania zakładów, ale także rozrywka i po prostu dobra zabawa.

Zakłady na zwycięzców Eurowizji są ekscytujące, ale jeśli chcesz poważnych zakładów sportowych lub kasyn, odwiedź naszą stronę główną, aby dowiedzieć się więcej.